با ما تماس بگیرید

02163462110


دوره سینما و موسیقی

تعداد فصل ها
1 فصل
مدت دوره
1 ساعت
تعداد جلسات
10 جلسه
اساتید
مدرسه هنر و رسانه آینه
70000
45,000 تومان
70000
45,000 تومان

توضیحات دوره

معرفی دوره سینما و موسیقی

سینما به عنوان هنر هفتم، همواره ترکیبی از هنرهای گوناگون بوده است. تا جایی که بسیاری از گونه‌های هنر، خود را در سینما بازتعریف کرده‌اند. در این بین یکی از موثرترین و درگیرترین هنرها با سینما موسیقی است. تقریبا در تمام جشنواره‌های معتبر سینمایی یک جایزه مجزا برای موسیقی فیلم در نظرگرفته شده است. در جشنواره فیلم فجر نیز هرساله سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن به بهترین موسیقی نوشته شده برای یک اثر سینمایی اهدا می‌شود که از مهمترین جوایزی است که در ایران به آهنگسازان تعلق می‌گیرد.
اگر شما هم جزء مخاطبانی هستید که سینما به عنوان هنر هفتم با تمام متعلقاتش برایتان جذاب است حتما مجموعه آموزشی "موسیقی و سینما" به بخشی از کنجکاوی‌های شما در مورد سینما و دنیای جذاب موسیقی فیلم پاسخ خواهد داد. در این مجموعه ویدئو‌ها که محمد دیماسی آن‌ها را کارگردانی کرده و متن آن به قلم امیرحسین خلیلی نوشته شده است؛ داستان ارتباط تنگاتنگ موسیقی و سینما با زبانی ساده و روان بیان می‌شود؛ از روزهایی که سینما هنوز صامت و بود و قطعات مختلف موسیقی کلاسیک به صورت زنده‌ در کنار پرده سینما نواخته می‌شد تا این روزها که موسیقی فیلم یک بخش جدی در فرآیند تهیه و تولید فیلم‌های سینمایی به شمار می‌رود.

استفاده از موسیقی در سینما 

ارتباط موسیقی و سینما در این مجموعه ذیل دسته‌بندی زیر مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد :
 
  • ابتدا ضبط تصاویر و سپس اضافه‌کردن موسقی
  • همزمانی ساخت موسیقی و ضبط تصاویر
  • ساخت تصویر بر اساس موسیقی‌های از قبل نوشته شده
  • استفاده از موسیقی کلاسیک در سینما
  • استفاده از موسیقی مینیمالیستی در سینما
  • استفاده از نغمه معرف
استفاده از موسیقی در سینما
 
در هر قسمت از این مجموعه 10 قسمتی بخشی از این تاریخ پر فراز و نشیب با معرفی نمونه‌های موفق در هر دوره مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. روایت این تاریخ با معرفی و نمایش صحنه‌های برخی از شاخص‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما همراه است که هرکدام تاثیر قابل ملاحظه‌ای در ارتباط بین موسیقی و سینما داشته و بخشی از این تاریخ را رقم زده‌اند. فیلم‌هایی که در این مجموعه بخش‌هایی از آن‌ها نمایش داده شده و از حیث ویژگی‌های موسیقی فیلم مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌اند عبارتند از:
 
استفاده از موسیقی در سینما

جلسات دوره

قسمت اول سینما و موسیقی
4 دقیقه
قسمت دوم سینما و موسیقی
7 دقیقه
قسمت سوم سینما و موسیقی
4 دقیقه
قسمت چهارم سینما و موسیقی
5 دقیقه
قسمت پنجم سینما و موسیقی
4 دقیقه
قسمت ششم سینما و موسیقی
4 دقیقه
قسمت هفتم سینما و موسیقی
5 دقیقه
قسمت هشتم سینما و موسیقی
5 دقیقه
قسمت نهم سینما و موسیقی
4 دقیقه
قسمت دهم سینما و موسیقی
5 دقیقه

امتیاز

5.00 از 5 / 0 رای